Przejdź do głównej zawartości

Znalezione 11 - Franciszek o chrześcijańskim stylu życia

Jak się domyślają stali czytelnicy, mam dziś spory powód do satysfakcji.
Pewnie, że nie ma 100% zbieżności, bo Papież więcej nacisku kładzie na postawę duchową (i słusznie, przecież to on jest głową Kościoła, a to zobowiązuje)... Ja może ostatnio próbowałem pokazać, jak taka postawa może wyglądać na pierwszy rzut oka, czy z daleka...

Oryginalna wypowiedź Ojca Świętego:
http://pl.radiovaticana.va/news/2014/03/06/czwartkowa_msza_papieska:_chrze%C5%9Bcija%C5%84skiej_drogi_nie_mo%C5%BCna_od%C5%82%C4%85cza%C4%87/pol-779229

Popularne posty z tego bloga

Święty niepełnosprawny?

Widziałeś kiedyś ikonę świętego na wózku inwalidzkim? Nie? Może jakbyś widział, to nie byłbyś zdziwiony pytaniem jednej naszej podopiecznej - czy osoba z niepełnosprawnością może być święta? Pytanie niebagatelne, bo od naszego myślenia o takich sprawach zależy, jak w Kościele traktujemy niepełnosprawnych!!!

99% dobroci Boga + 1% naszego wysiłku

Spełniają się najśmielsze pomysły. Pod warunkiem, że z Bogiem. Posłuchajcie tej niesamowitej historii o Opatrzności, o troskliwości Pana Boga i o dobrych sercach wielu ludzi!

Projekt naszej zbiórki zapoczątkowany 3 lata temu możecie zobaczyć tutaj.

A za kilka chwil zobaczycie też zdjęcia z pierwszej naszej wyprawy busem!!!

Zlikwidujemy te bariery

1) Jeszcze nikt nie postawił takich wysokich wymagań co do barier architektonicznych, jak Izajasz; nawet Unia Europejska nie ma takich standardów! 2) Czy Bóg jest niepełnosprawny? 3) Na czym polega duchowość wolontariatu i parę innych rzeczy w kolejnym video dla Drabiny Jakubowej.
No i jeszcze moje najlepsze życzenia dla wszystkich wolontariuszy - z okazji Waszego święta, z okazji, że mamy adwent, z okazji, że idą Święta!